niedziela, 10 kwietnia 2016

ELBLĄG, województwo warmińsko-mazurskie

Brama Targowa w Elblągu jest jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków miasta. XIV-wieczna budowla stanowiła w przeszłości fragment nieistniejących już murów obronnych miasta.
Obecnie, po remoncie przeprowadzonym w 2006 roku, na jednym z najwyższych pięter powstał taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę elbląskiego Starego Miasta. Można stąd również obejrzeć główną arterię starego Elbląga, ulicę Stary Rynek.
Odnowiony zabytek mieści ekspozycję elbląskiego muzeum, z fotografiami przedstawiającymi Bramę Targową z czasów przedwojennych (ekspozycje będą się zmieniały, jednak motywem przewodnim będzie miasto Elbląg), kawiarnię, sklep z pamiątkami oraz Salę Rycerską, która w niedalekiej przyszłości będzie stanowiła niewielkie centrum konferencyjne. Na jednym z wyższych poziomów staną armaty (tzw. wiwatówki), z których oddawane będą salwy honorowe w czasie ważnych miejskich uroczystości.
Źródło: Wikipedia 10.04.2016
Kartka od Krystyny-kaktus w ramach Geo RR, gr. 107
www.postcrossing.houseofpostcards.com 

6 komentarzy:

Pasażerka pisze...

kolejna piękna kartka i chyba jedno z moich ulubionych miejsc w Elblągu :)

Kinga Nowak Kinga On Tour pisze...

Zgadzam się z Agatą, mnie ta pocztówka również bardzo się podoba :) Super, że odnowili ten zabytek i jest on w jakiś sposób wykorzystany, a nie stoi i niszczeje :)

pocztówki Joaski pisze...

bardzo lubię budynki z czerwonej cegły, dlatego ta kartka od razu skradła moje serce :)

IceFlowers pisze...

miałam okazję być raz w Elblągu, w tym miejscu tez byłam, stał tam wtedy jeszcze jeden stary zabytkowy tramwaj..

Joanna pisze...

Piękne niebo w tle dodaje pocztówce uroku. Elbląg kolejne miasto w moim województwie, w którym byłam wiele razy, ale zawsze tylko przejazdem.

Paula Nowak pisze...

Bardzo podoba mi się ta pocztówka, i z chęcią przygarnęła bym ja do swojej kolekcji ;)